زنگ زدن آلمان افغانستان آمار گمرک اخبار اقتصادی

زنگ زدن: آلمان افغانستان آمار گمرک اخبار اقتصادی صادرات به آلمان صادرات مدادرنگی

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ماجرای حضور قالیباف در برنامه «صندلی داغ»

حمیدآخوندی تهیه‌کننده با سابقه حوزه سینما و تلویزیون پنجم خرداد بر اثر پرسشها جسمی ناشی از جراحات شیمیایی درگذشت. او که کارگردان برنامه «صندلی داغ»، یکی از پربی

ماجرای حضور قالیباف در برنامه «صندلی داغ»

ماجرای حضور قالیباف در برنامه «صندلی داغ»

عبارات مهم : برنامه

حمیدآخوندی تهیه کننده با سابقه حوزه سینما و تلویزیون پنجم خرداد بر اثر پرسشها جسمی ناشی از جراحات شیمیایی درگذشت. او که کارگردان برنامه «صندلی داغ»، یکی از پربیننده ترین برنامه های دهه 80 صداوسیما بود، در مصاحبه ای منتشرنشده اطراف یکی از قسمت های جنجالی این برنامه که در آن محمدباقر قالیباف حضور یافته بود توضیح داده است.

به گزارش ایسنا، آخوندی راجع به این برنامه به «خبرآنلاین» گفت: «برنامه آقای قالیباف که پخش شد، عده ای با دیدن اشک های ایشان ما را متهم کردند که با آقای قالیباف زد و بند کردیم. حتی می گفتند در استودیو گاز اشک آور زده اند تا قالیباف گریه کند! در حالی که شایعه سازان نمی دانستند در سینما قطره اشک جهت این کار وجود دارد و نیازی نیست ما گاز اشک آور استفاده کنیم تا اشک ایشان را درآوریم.»

ماجرای حضور قالیباف در برنامه «صندلی داغ»

اما اصل داستان دعوت قالیباف که کلی شایعه راجع به آن ایجاد شد از زبان تهیه کننده برنامه صندلی داغ این طور نقل می شود: «سردار سرتیپ حاج احمد سوداگر که همین یکی دو سال قبل فوت کردند در اتاق فکر ما بودند. با همفکری ایشان قرار شد قالیباف را به این برنامه دعوت کنیم. مرحوم سوداگر گفت اگر قالیباف را دعوت کردید در مورد شهادت برادرش حتما پرسش کنید که قصه ای تاثیرگذار دارد که تنها سه چهار نفر این داستان را می دانند و ایشان ماجرا را هیچ جا تعریف نمی کند. بار اولی که ایشان را دعوت کردیم به دلایلی نپذیرفت. بعد از مدتی که برنامه زیاد جا افتاد، او را دعوت کردیم و این بار میل به نشان داد.»

آخوندی ادامه داد: «زمانی که او را دعوت کردیم بهمن یا اوایل اسفند سال ۸۳ بود که تب انتخابات ریاست جمهوری نهم داشت اوج می گرفت. شایعاتی هم مطرح بود که می خواهد کاندیدای ریاست جمهوری بشود. هنگامی که قرار شد ایشان را دعوت کنیم، از مرحوم سوداگر پرسیدیم که برادر قالیباف کجا شهید شد؟ او گفت که غواص بود و در کربلای پنج به شهادت رسید. ما در مجموعه آرشیومان گشتیم و تصویری از فرزند های غواص لشگر خراسان پیدا کردیم و نمی دانستیم آقای قالیباف این فرد را می شناسد. هنگامی که دیدیم که فرد مشهدی صحبت می کند، همین تصویر را گزینش کردیم و در برنامه گذاشتیم.»

حمیدآخوندی تهیه‌کننده با سابقه حوزه سینما و تلویزیون پنجم خرداد بر اثر پرسشها جسمی ناشی از جراحات شیمیایی درگذشت. او که کارگردان برنامه «صندلی داغ»، یکی از پربی

این تهیه کننده به همین جهت اضافه می کند: «قبل از آمدن قالیباف، به آقای نجفی که مجری برنامه بود گفتم که احتمال کاندیدا شدن این فرد وجود دارد. اگر آقای قالیباف وارد شعارهای انتخاباتی مثل جوانان و فضای آزاد و این حرف ها شد، از ایشان بپرس که می خواهد کاندیدا شود یا خیر. قالیباف به برنامه آمد و اتفاقا همین اتفاق هم افتاد و وارد فضای شعارهای انتخاباتی شد. با لباس پلیس هم آمده بود. نجفی پرسید که آیا می خواهید کاندیدا شوید؟ قالیباف هم جواب داد: بماند! خب در آن فضا این جواب به معنی پاسخ مثبت بود.»

آخوندی ادامه داد: «در بخش دیگری از برنامه تصویری را که گفتم نشان دادیم. آقای قالیباف راجع به تصویر شروع به توضیح کرد و گفت که این فیلم دقایقی قبل از شهادت این آدم است و بعدش بغض کرد. قرار ما با آقای نجفی این بود که نگذاریم این فضا از بین برود و بلافاصله به عنوان آخرین پرسش عنوان خداحافظی برادر ایشان را پیش کشیدیم. قالیباف جواب نداد و آقای نجفی دوباره پرسش کرد. آقای قالیباف وارد یک بحث فرعی شد. نجفی دوباره پرسش کرد. آقای قالیباف دیگر نتوانست تحمل کند و ماجرا را گفت و احساساتی شد و زد زیر گریه.»

نزدیک شدن ضبط برنامه قالیباف و کاندیداتوری او، جهت برنامه سازان دردسر شد. حمید آخوندی در این باره گفت: «چون احتمال کاندیداتوری آقای قالیباف وجود داشت، نامه ای به مهندس ضرغامی نوشتیم و گفتیم برنامه قالیباف را ضبط کرده ایم و قرار است روز چهارم فروردین ماه پخش شود و از آن جایی که شایعه کاندیداتوری ایشان مطرح هست، در این باره اظهارنظر کنید.»

ماجرای حضور قالیباف در برنامه «صندلی داغ»

او ادامه داد: «آقای ضرغامی دستور دادند که برنامه از کنداکتور نوروزی بیرون بیاید. روز آخر اسفند بود که فردی از مشاورین آقای قالیباف زنگ زد و گفت که برنامه کی پخش می شود؟ گفتم که بعد از انتخابات پخش می شود. گفتند چرا؟ گفتم که احتمال دارد ایشان کاندیدای ریاست جمهوری بشوند و ان شاءالله بعد از انتخابات و مشخص شدن رییس جمهور، برنامه را پخش می کنیم.

روز اول عید که سر کار بودیم، دوباره ایشان زنگ زد و گفت که باید برنامه را پخش کنیم. ما گفتیم که پخش دست ما نیست و ما فقط تولید می کنیم. یک ساعت بعد از دفتر آقای ضرغای زنگ زدند و گفتند که آقای ضرغامی گفتند که برنامه قالیباف را طبق وقت بندی قبلی پخش کنید. ما هم از جناب ضرغامی دستور کتبی گرفتیم و برنامه را جهت پخش فرستادیم.»

حمیدآخوندی تهیه‌کننده با سابقه حوزه سینما و تلویزیون پنجم خرداد بر اثر پرسشها جسمی ناشی از جراحات شیمیایی درگذشت. او که کارگردان برنامه «صندلی داغ»، یکی از پربی

واژه های کلیدی: برنامه | ضرغامی | برنامه | قالیباف | انتخابات | محمدباقر قالیباف | انتخابات ریاست جمهوری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs