زنگ زدن آلمان افغانستان آمار گمرک اخبار اقتصادی

زنگ زدن: آلمان افغانستان آمار گمرک اخبار اقتصادی صادرات به آلمان صادرات مدادرنگی

گت بلاگز اخبار اجتماعی واکنش آموزش و پرورش به گردش مالی میلیاردی کنکور

مشاور درآمدی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اصلا به دنبال درآمدهای کنکور نیستیم، گفت: آموزش و پرورش از خدا می‌خواهد، کنکور از بین بردن شود.

واکنش آموزش و پرورش به گردش مالی میلیاردی کنکور

واکنش آموزش و پرورش به گردش مالی میلیاردی کنکور

عبارات مهم : آموزش

مشاور درآمدی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اصلا به دنبال درآمدهای کنکور نیستیم، گفت: آموزش و پرورش از خدا می خواهد، کنکور از بین بردن شود.

منصور مجاوری (مشاور درآمدی وزیر آموزش و پرورش) در خصوص صحت و سقم گردش مالی هشت هزار میلیاردی کنکور به ایلنا گفت: مبلغ ۸ هزار میلیارد فقط جهت کنکور بسیار زیاد هست. هزینه یک آزمون کارشناسی زیاد از ۱۰۰ هزار تومان نیست و معمولا یک میلیون نفر هم داوطلب در این آزمون ها شرکت می کنند که سال گذشته ۸۵۰ هزار نفر شرکت کردند. این رقم ها خیلی قابل اتکا نیست و چندان نمی توان به آن اعتماد کرد.

واکنش آموزش و پرورش به گردش مالی میلیاردی کنکور

او با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش اصلا به دنبال درآمدهای کنکور نیست، گفت: آموزش و پرورش از خدا می خواهد، کنکور از بین بردن شود، چون ما به دنبال مفهوم سازی جهت دانش آموزان و ارتقای مهارت آنان هستیم، در حالی که مهارت و مفهوم در کنکور سنجیده نمی شود. کنکور یک امتحان کاملا محفوظی هست؛ یعنی هر کس بهتر بلد باشد، حفظ کند؛ بهتر می تواند آزمون بزند. کلاس های کنکور هم فقط راه های میانبر آزمون زدن را آموزش می دهد. در کل آموزش و پرورش میانه خوبی با کنکور ندارد.

مشاور درآمدی وزیر آموزش و پرورش همچنین راجع به نحوه آگاه سازی والدین از پول واریزی به حساب مدارس و چگونگی اطلاع رسانی به آنها جهت جلوگیری از سوءاستفاده مدارس از عدم آگاهی والدین توضیح داد: هنگامی که که ولی دانش آموز جهت عضویت فرزندش اقدام می کند، مدیر مدرسه یا مسئول عضویت به او توضیح می دهد که دقیقا چه برنامه و کلاس هایی جهت دانش آموزان در نظر گرفته شده است و چه مبلغی بابت آنها باید پرداخت کند، به طور مثال جهت پول لباس فرم، سرویس، اردوهای تربیتی و ورزشی و… برگه ای را به والدین می دهند که این برگه دارای یک شناسه است و فرد می تواند از طریق درگاه الکترونیکی در منزل یا در محل یا از طریق بانک عملیات واریز را انجام دهد.

مشاور درآمدی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه اصلا به دنبال درآمدهای کنکور نیستیم، گفت: آموزش و پرورش از خدا می‌خواهد، کنکور از بین بردن شود.

مجاوری افزود: به عنوان مثال ولی دانش آموز به بانک مراجعه می کند و در بانک از ولی پرسش خواهد شد که این مبلغ واریزی جهت کدام کد درآمد است؟ چند کد در این برگه وجود دارد که به ازای هر کد یک مبلغ به آن تخصیص داده شده است یافته هست. البته از قبل هم آن برگه ای که والدین پر کردند، مدرسه به بانک تحویل داده است.

مشاور درآمدی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: به محض واریز پول علاوه بر پیامک واریز، شناسه ای هم به ولی دانش آموز پیامک می شود که نشان می دهد دقیقا پول جهت چه کاری دریافت شده است است و چه فعالیت هایی با آن پول صورت خواهد گرفت. نخستین قدم ما جهت این کار براق سازی و اطلاع رسانی به خانواده ها است که آنها مطلع باشند، بابت چه فعالیتی و چقدر پول داده اند.

واژه های کلیدی: آموزش | والدین | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs